Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 7 чоловік

Тиждень української писемності та мови

Дата: 25 листопада 2024 о 09:31, Оновлено 25 листопада 2024 о 10:33
55 переглядів

Єдиний скарб у тебе – рідна мова

Заклятий для сусіднього хижацтва.

Вона твого життя міцна основа,

Певніша над усі скарби й багатства.

П. Куліш

Уже стало доброю традицією у нашому ліцеї проводити заходи, присвячені Дню української писемності та мови і вшануванню пам’яті Нестора Літописця. У період з 25.10.2024 по 01.11.2024 у Балинцівському ліцеї імені Ярослава Барнича був проведений Тиждень української писемності та мови.Вчителі-словесники проявили творчу ініціативу, ознайомили з основними заходами, закликали братии активну участь як учнів, так і вчителів. Цього року програма предметного Тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад української мови. Конкурси,філологічні водевілі,мовні ігри і турніри спонукали учнів до творчості й пізнання, викликали ще більший інтерес та бажання вчитися, сприяли розвитку креативності, вчили бути спостережливими, кмітливими та винахідливими. Саме сьогодні, в нелегкий час для нашої держави, а особливо для її мови, проведені заходи є важливими і особливо актуальними.

Вчителі української мови та літератури. РибчинськаЛ.І. та Грабовецька Н.М. бездоганно підготувалися до Тижня, проявили творчу ініціативу, цікаво розповіли про заснування Дня української писемності та мови.

Згідно з Указом Президента України №455/2023 від 28 липня 2023 року, День української писемності та мови тепер відзначається 27 жовтня. В нашому ліцеї він розпочався 25 жовтня. У цей день учні 5-11 класів, учителі та всі охочі долучились до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності «Магія голосу».

28 жовтня, був проведений І етапу конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Вчитель Любов Рибчинська ознайомила учасників із завданнями конкурсу. Учні переглянули відео урочистого відкриття конкурсу та приступили до виконання завдань.

28 жовтня учитель української мови та літератури Рибчинська Л.І. провела філологічний водевіль «Українська Попелюшка, або Бал-маскарад Королеви Мови». Метою театрального дійства було популяризувати українську мову, довести її ідентичність, вишуканість,залучити школярів до активного вивчення рідної мови, бо це модно і круто! Семикласники проявили свої акторські здібності та запросили на бал-маскарад Королеви Мови 9,10,11 класи та вчителів ліцею. Учні 7 класу величали рідну мову піснями та поезіями. Родзинкою свята став інтелектуальний двобій «ТікТок&Інстаграм».

Грабовецька Наталія Михайлівна, учитель української мови та літератури, організувала гру "Морський бій філологів" для учнів 5-6 класів. Здобувачі освіти продемонстрували свої знання з української мови, літератури, історії та культури. Також вони перевірили свою інтуїцію та удачу, оскільки всі дуже хотіли отримати бонусні бали, знайшовши кораблі. Це була найемоційніша гра цього сезону.

Щоб трохи перепочити, учні ліцею відвідали "солодку перерву", де кожен, хто зумів розгадати ребус, одержав солодощі. Всі були максимально задоволеними, оскільки без смачненького ніхто не залишився.

Учитель української мови та літератури Рибчинська Л.І. 29 жовтня провела інтелектуально-пізнавальну мовно-літературну гру «Я люблю українську мову». Команди 11 класу змагалися між собою у 5 раундах. Боротьба між командами виявилася запальною. Запитання були різнопланові, розраховані на кмітливість, креативність, почуття гумору й, зрештою, на удачу команд. Атмосфера заходу була надзвичайно теплою та дружньою. А перемогла, звісно, дружба!

А ще РибчинськаЛ. І. провела мовознавчий турнір «Шевченко питає про українську мову». Любов до рідної мови, до рідної Батьківщини – невіддільні поняття. Вони споконвіку живуть у людських серцях і притаманні тим, хто шанує історію і культуру власного народу. Знання рідної мови необхідне кожній людині. Мелодійна та неповторна українська мова чарує вихованців нашого ліцею. Члени команд 9 класу продемонстрували свої знання з розділів «Словотвір» , «Фразеологія» , «Морфологія» , «Стилістика». Учні залюбки виконували завдання у таких турах: «Плутанина» , «Практикум» , «Поети – початківці» , «Просто і влучно», «Поетична синонімія».

Також Грабовецька Н. М. залучила учнів 8 класу до турніру "Мова - то серце народу". Команди показали свої знання з лексикології, фразеології, розгадували загадки, демонстрували пантоміму, сканували qr-коди. З перевагою тільки в один бал перемогла команда "Іскра".

А завершили тиждень майстер-класом "Одежина для книжки", проведений Грабовецькою Н. М. для учнів 7 класу. Метою майстер-класу було донесення до дітей цінності книжки в житті людини,важливості бережливого ставлення до праці інших. Учні із задоволенням робили обкладинки для підручників. Спочатку для тренування використовували газету, а потім із подарункового паперу зробили чудові "одежинки" для книжок. Всі отримали масу позитивних емоцій та прекрасний досвід.

Народна мудрість стверджує: скільки знаєш мов, стільки разів ти людина. Але впевнено можна стверджувати, що без рідної мови жодна людина не здатна повноцінно почувати себе частиною власного народу, його історії та культури. Тож бажаємо всім українцям плекати рідну мову, щоб цей нетлінний скарб служив єднанням між поколіннями, возвеличував Україну й українців.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.